Classic Motocross CZ

Classic Motocross: Světec u Teplic - výsledky

26.8.2018 20:03 | Michal Janoušek

Níže naleznete výsledky ze sobotního podniku ve Světci

Výsledky Světec

a jak zamíchal předposlední závod celkovým pořadím se můžete podívat zde

Průběžné pořadí po Světci

Classic Motocross: Světec u Teplic - pozvánka

21.8.2018 08:08 | Michal Janoušek

Srdečně Vás zveme na další pokračování poháru Classic Motocross CZ, které se koná ve Světci u Teplic.

Classic Motocross: Žlutava - report od Radka Nováka

31.7.2018 12:44 | Michal Janoušek

Už je to docela dost dávno, kdy spolek nadšenců vzal na svá bedra úkol v pravdě nelehký, tedy zrodit v naší krásné zemi motokrosový šampionát pro jezdce a strojky, které tak nějak už vyšly z módy. A když jsme docela dost lidí přesvědčili, že naše myšlenka má smysl, že Honda CR 1984 či vzduchem chlazená Husqvarna není jen do muzea nebo šrotu, věděli jsme, že ten náš ansámbl musíme ukazovat celé zemi, asi tak jako jezdil Matěj Kopecký s loutkovým divadlem. A postupem doby jsme si vytvořili celkem slušné portfolio přátel v různých koutech naší země a závodili už skoro ve všech krajích. Jen ta Morava nám nějak zatím nešla. Taky jsme to patřičně od některých účastníků šampionátu slýchávali... 

Pokračování

Classic Motocross: Žlutava - výsledky

30.7.2018 11:25 | Michal Janoušek

Níže se můžete podívat, jak dopadly famózní závody ve Žlutavě a jak nám zamíchaly průběžným pořadím poháru.

Výsledky Žlutava 

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ POHÁRU

 

Připomínky a dotazy k výsledkům směřujte na michal@classicmotocross.cz 

Teutschenthal 2018 je za námi

25.6.2018 19:45 | Radek Novák

Letošní vrcholné setkání starých, nepotřebných a nekonkurenceschopných motokrosových motocyklů, kdy nejmladšímu z nich je již téměř 30 let, se opět odehrálo v areálu kousek od Lipska, v motokrosovém areálu u vesničky Teutschenthal, kde se každoročně pořádá vrcholový podnik moderního motokrosu. Loňský počin překvapil nejen účastníky, ale i pořadatele a tak jsme všichni letos očekávat minimálně stejně fantastickou akci, jako byla ta předešlá. A už v dubnu plnící se list přihlášených jezdců dával tušit, že se chystá něco velkolepého. 

Už v pátek úctyhodně zaplněné rozlehlé depo bylo předzvěstí fantastického podniku. A to zdaleka všichni nebyli na místě. Protože rozjížděk bylo celkem 7, první motocykly vyrazili na seznamovák už v 7:45 ráno. V kategorii, kde především jsme měli několik adeptů na zisk velecenné trofeje za pódiová umístění, tedy classic (nízký motorky) došlo ke sloučení jezdců do 50 a nad 66 a následně vyjela kategorie 50+ a 60+. Zprvu nelogické rozdělení tříd ovšem mělo svůj smysl, protože mladí a rychlí se záhy oddělili od starých a rychlých a tak si na dlouhé trati, kde ještě oproti loňsku přibyla po startu jedna dlouhá pasáž, nijak navzájem nevadili. No a 50 a 60 si jsou výkonově poměrně blízko, takže mohli soupeřit společně, aby si divácké oko přišlo na své. Následovala třída twinshock do 50 a třída nad 50 let. A protože v obou kategoriích byl plnej žebřík, startovali všechny následující třídy samostatně. Tedy i 3 věkové kategorie motocyklů EVO. Průřez motokrosovou historií od nejstarších 4 taktních wehiklů značek Hedlund, Lito, Matchless až po motocykly z roku 1990 - to byla náplň famozního závodního dne. Zřetelné prvky vývoje motorů, podvozků a brzd, od upravených cestovních strojů až po špičkové dvoutaktní stroje všech značek a kubatur. To je smysl a účel tohoto setkání. A věkový rozdíl nadšenců pro tyto motocykly, na kterých by bez takovýchhle akcí se usazovala jen prach zašlé slávy byl více jak 50 let. Depo plné úsměvů, vztyčených palců jako známka uznání pokud zavládla jazyková bariera a lidí, kteří rozhodně netouží po přetechnizované době, přebujelé elektronice, palivových mapách pro každou zatáčku, datarecordingu a elektronickém setupu podvozku. Bylo zde k vidění i několik vystavených motocyklů, které protentokrát nezávodili. Nutno zde zmínit skromnou expozici našeho ČZ hegemona, Milana Zítka. 
Pokračování

MS Classic Motocross anebo Teutschenthal klepe na dveře

18.6.2018 18:22 | Radek Novák

Vážení  přátelé!

V kalendáři se přiblížilo datum 23.6.2018 , které je v tučně zaškrtnuto u příznivců  Classic motocrosu nejenom v Čechách a na Moravě , ale i v mnoha zemích Evropy.

O tomto víkendu se totiž koná 2.mezinárodní Classic motocross v Teushenthalu u Halle!!

Po roce máme opět možnost změřit síly s konkurencí z dalších 12 zemí , ale i potkat se s mnoha přáteli  a nebo si jen tak prohlédnout nádherné stroje z doby zlatého věku motocrosu.

Česko-moravská stopa, kterou jsme zde zanechali vloni, byla fantastická a tak doufám na ni navážeme i letos.

Účast bude obrovská , počet přihlášených zaskočil i organizátory(vloni 168) a tak si mysleli , že 200 transpordérů bude stačit .Omyl museli ještě 120 objednat.

Oproti loňsku muselo tedy dojít k úpravě v nejexponovanější třídě EVO a pořadatelé ji upravily na kategorii EVO -37,EVO 37-50 a klasické EVO 50+.

Dále budou v každé třídě vyhlášeni i jezdci na moto do 125 ccm.  

Pokračování

Classic Motocross: Dobřany - výsledky

12.6.2018 13:18 | Michal Janoušek

Níže se můžete podívat na výsledky závodů v Dobřanech

Výsledky Dobřany

Na odkazu níže potom jak vypadá průběžné pořadí poháru Classic Motocross CZ

Průběžné pořadí poháru

 

Dobřany u Plzně 2018 jsou za námi...

9.6.2018 21:01 | Radek Novák

Další díl seriálu šampionátu Classic Motocross 2018 se odehrál v přírodním motokrosovém areálu v Dobřanech u Plzně. Tedy geograficky po delší době na západ od Prahy. Už v listopadu, kdy proběhl první rozhovor o eventualitě závodů zde jsem vnímal jistý genius loci. A vůbec jsem nevěděl proč… Po dnešku to ale víme.  Objevili jsme totiž další partičku srdcařů, nadšenců a entusiastů pro naše běsnění.  

                   Už za rozbřesku po trati a zázemí pracoval a činil se hojný počet dobrovolníků. Aby závody měly patřičnou kulturu, jeli jsme zde na čipy. Nemohl tedy být ani stín podezření a pochybností o regulérnosti závodu. A ledva sličná děvčata vypomohla se zápisem do závodu, už se o protilehlý val stráně odrážela ozvěna dvoudobých strojů sdružené kategorie Evo a Superevo. Tento koktejl, divácky velmi poutavý, dnes zahajoval program. Bohužel avizované pitbiky se jaksi nedostavily, inu nevadí, jejich škoda. Následovala kvalda GP65 a k ním přidružená mladá nevěsta, PRE85. Po nich se do svahu opřely špalky pryží GP75 a celou show uzavírala kategorie twinshock. Nechci zde vyzdvihovat výkony jednotlivých jezdců, protože to záhy uvidíte ve výsledcích. A všichni do jednoho se bili jako lvi.  Každá třída měla svého vítěze a ty co byli jen o malinko pomalejší.  Pokračování

Dobřany u Plzně 2018

3.6.2018 10:10 | Radek Novák

Už za týden se všichni sejdeme v krásném a klasickém terénním areálu, tentokrát v Dobřanech u Plzně. Obvyklé klání našich kategorií zde doplní na přání pořadatele třída Pitbike. 

Přejímky 7:30 - 8:30 a pak už jen trénujeme a závodíme. Těšíme se na dokonalou trať, atmosféru, příznivé podmínky. Pro ty, co jedou z daleka, tak cesta je velmi jasná  - až pojedete kolem Plzně, zahněte doleva, pak furt rovně, pak znova doleva a jste tu. Tutady je to nejlepší. 

A za krásný plakátek děkujeme Evičce... 

 

2018/06/dobrany18.pdf

Classic Motocross: Trutnov - výsledky

28.5.2018 22:20 | Michal Janoušek

Jak probíhalo Trutnovské klání pro Vás krásně popsal Radek, nyní se podívejme na výsledky:

Výsledky Trutnov

« Předchozí 1 2 3 4 5 6 8 15 21 28 Další »