Classic Motocross CZ

Habeš 2014 - výsledky

29.10.2014 11:35 | Radek Novák

Výsledky závěrečného závodu Šumavského poháru "Habeš", který se jel na Habeši u Strakonic za účasti 200 jezdců ve všech vypsaných třídách.

 

2014/10/Habes-CEZETY.pdf

2014/10/Habes-KLASIK-35-50.pdf

2014/10/Habes-KLASIK-60-66.pdf

Motokros národů 13.9.2014 Dieskau

16.9.2014 13:55 | Radek Novák

Nízká, tmavošedá mračna přivítala účastníky vrcholu letošní veteránské motokrosové sezony v areálu závodiště v Dieskau, nedaleko východoněmeckého Halle. Shluk vozidel vprostřed posekané louky patřil naší výpravě. V povznesené a bojové náladě byly teamy klubu Classic Motocross CZ přihlášeny do závodu, technická prohlídka proběhla víceméně formálně s důrazem na bezpečnost a funkčnost všech motocyklů. Trať podle odborníků připravena dobře, snad s ohledem na stáří motocyklů a jezdců by pro příště pořadatelé měli volit méně moderních prvků, no nic. Holické výpravě s reprezentantem Říhou se málem povedlo přejímku nestihnout. Ale jsou to kluci šikovní a tak jsme byli všichni v pátek večer komplet, netrpěliví toho, co nám přinese příští den…

Pokračování

Pozvánka na motokros národů 13.9.2014 Dieskau

28.8.2014 14:45 | Radek Novák

13. září vrcholí sezona motokrosařů veteránů v německém Diskau závodem družstev. Classic Motocross CZ deleguje své jezdce do všech kategorií. Myslím, že nás budou reprezentovat jezdci skvělých kvalit ale i konstantních výkonů. Dovolte mě tedy představit naše úderníky.
V kategorii nad 35 startují podle regulí ECMO jezdci na motocyklech starší 35 let, s tím, že jeden z družstva musí sedlat motocykl o objemu do 250ccm, nebude to nikdo jiný, než David Říha, letošní 3. jezdec poháru jednotlivců, kdo s dvěpade v německu pojede.

Pokračování

MR veteránů - výsledky

27.8.2014 20:43 | admin

Opožděně přinášíme dosavadní výsledky prvního ročníku mistrovství republiky veteránů motokrosu, poslední závod a rozuzlení bodového přídělu se uskuteční 11.10. v Němčicích, pozvánka na tento závod se na našich stránkách objeví brzy.

3. podnik Classic Motocross Dolní Bousov

16.7.2014 09:25 | Radek Novák

           Seriál setkání milovníků klasických terénních motocyklů pokračoval závodem na trati v Dolním Bousově. Na jezdce čekala široká trať s relativně tvrdým povrchem, ideálním počtem zatáček a kromě jedné menší bažiny bez jakýchkoliv zákeřných nástrah. Navíc při ranní rozpravě pořadatelé upozornili, že pokud by jezdcům připadalo nějaké místo na trati nebezpečné, jsou připraveni daný úsek změnit. Depo bylo připraveno na prostorné louce, kde si každý bezpečně našel své místo a dostatek prostoru pro zaparkování. Samozřejmostí byl stánek s občerstvením. Nedělnímu setkání motokrosařů předcházel extremní vytrvalostní závod Pionýrů, jejichž piloti prověřovali výdrž těchto strojů při 24 hodinovém závodu, který začal v páteční podvečer. Nutno podotknout, že někteří toho za víkend neměli dost a utkali se s malými stroji i v nedělním klání.

Pokračování

ME Rhenen 5.7.2014 aneb Waterloo českých jezdců

15.7.2014 13:43 | Radek Novák

Holandské městečko Rhenen přivítalo poslední závod jednotlivců seriálu European Classic Motocross v neuvěřitelném prostředí lesního parku s asi jediným kopcem v nýdrlandu. Písková trať, široká, dobře upravená, zázemí přijatelné, počasí excelentní. Klasický program započal již standartní páteční přejímkou jezdců a strojků k sobotním závodům.  Naše výprava však soustředila své očekávání k horkým favoritům  v průběžném pořadí, tedy k nýřanskému pilotovi Karlovi Kozákovi a průběžně druhý byl novic těchto klání, holický David Říha.              

 

Sobotní ráno bylo zamračené, v noci lehce zapršelo ale i přes to bylo nasnadě, že pískoví specialisté budou po čertech tvrdí oříškové.  Věčně usměvavý Keith  Best z Anglie, když jsem se ho zeptal, jak mu to jde na písku, tak mě sdělil, že už je 14 dnů na tratích v Belgii a Holandsku, takže na písku má celkem natrénováno.  Bezva… David říkal, že na písku jel zatím jednou v životě.  No uvidíme.

Pokračování

Březhrad 2014

24.6.2014 09:10 | Radek Novák

            Šesté dostaveníčko fandů klasických motokrosových, enduro a trial motocyklů bylo tentokrát naplánováno na třetí červnovou sobotu léta páně 2014. Depo a přilehlá louka se začalo plnit již od pátečního odpoledne. Večerní program se nesl v duchu promítání filmů, líčení dojmů v povedených závodech ve Stříbře a celkově uvolněné atmosféře.

Pokračování

Classic Motocross Stříbro 7.6.2014 - výsledky

10.6.2014 12:35 | admin

Výsledky z posledního závodu Classic Motocross ve Stříbře jsou níže ke stažení.

Classic Motocross Stříbro 7.6.2014

9.6.2014 22:15 | admin

Od středy pozvolna plnící se depo stříbrského motokrosového areálu, který byl pro hostování takové jedinečné akce jako je podnik European Classic Motocross Championship, vzorně připraven a vykolíkován pro  evropské hosty, dávalo tušit, že se zde odehraje cosi nevšedního. Parkoviště se až do pátečního večera plnilo karavany a dodávkami různých velikostí, značek. Dokonce někteří měli volant na úplně opačné straně, než jsme zvyklí.  Ve 14 hodin se při úporném vedru otevřela budka pro administrativní přejímku účastníků, před kterou se vytvořila fronta nedočkavých mužů a dědečků. Vždyť se nejstarší účastníci závodu, o kterém píšu, narodili ještě před tou druhou velkou válkou. A už je tu parta v modrých tričkách s visačkami na hrdle s nápisem „technical inspector“ a prohlížejí účastníkům jejich vehikly.  A já vždy při této scenérii mám pocit, že vyjel depozit národního technického muzea.  ČZ, JAWA, ESO, BSA, MATCHLESS, GREEVES, BULTACO, HUSQUARNA, LITO , TRIUMPH, prostě všechno na čem kdy se kdo v bezmála sedmdesátileté historie tohoto sportu proháněl po strmých srázech či vzlétal do výše aby zas tvrdě dopadl zpět k zemi.  Pánové dohlíží především na bezpečnost, kontrolují vůle, uložení, brzdy. A samozřejmě přísná pravidla evropského šampionátu.  A už je tu večer a sním jen  z dáli slyšitelný motor bývalé hasičské Tatry, ze které prýští voda na zítřejší kolbiště našich motoristických gladiátorů.

Pokračování

ECMO Česká Republika - první obrázky

4.6.2014 16:56 | admin

Míra Jireček už nám naservíroval excelentní galerii...

« Předchozí 1 8 15 21 24 25 26 27 28 Další »