Classic Motocross CZ

Classic Motocross 2018 v Trutnově

28.5.2018 14:00 | Radek Novák

Z dáli vítala jezdce seriálu Classic Motocross 2018 silueta krkonošské Černé Hory, neb jsme s naším ansáblem zavítali do KAMKu, protože k milým lidem na hezká místa se moc rádi vracíme. Ve zdejším špičkovém areálu je každoročně vidět, že kluci pod taktovkou Ríši Švarala nezahálí a neustále zvelebují zdejší areál. A než dorazil objednaný cattering, který bude do večera otáčet prase na ohni a hostit jím každého, kdo si řekne, už bylo po přihlášeni do kategorií. Vydali jsme se prubnout zdejší trasu, protože každoročně nám to chlapci o něco zpestří. Letos to byl nádherný dlouhý a patřičně klouzavý vingl na trávě. Škoda, že se někteří naši pravidelní účastníci nemohli zúčastnit, neboť si většinou léčí šrámy z předchozích bitev. Takže brzké uzdravení, zvláště posíláme do Plzeňského kraje.  

Pro tento den jsme zvolili jinou taktiku řešení nově zrozené třídy PRE 85. Poslali jsme je závodit s kategorií GP 65, protože to tak nějak na počet jezdců vyšlo nejlépe. Bohužel na ně vyšel špatný los v programu a tak vždy vyrazili na čerstvé červené bahýnko, za což se některým jezdcům zvláště omlouváme. Nicméně po sportovní a divácké stránce to bylo velmi zdařilé rozhodnutí, protože bylo lze zde vidět opravdu velkolepé sportovní výkony. Vyzdvihl bych v těchto rozjížďkách především Petra Tumu, Jirku Krejčíka a Lojzíka Roučku. V mladších 65kách si první místo zkušeně pohlídal domácí Petr Kašše, protože to opět vnučce slíbil. A takový sliby se plnit musí. Ve třídě GP 75 jsem po Kramolíně vyzdvihoval do výšin výkon růže v trní, Jany Antošové. Drobná, křehká dívenka na pullitrové Zetce ? Kdo to kdy viděl ?! Takže dámy a pánové - všichni jezdci ať mladí i staří ve třídě GP 75 se na vlastní kůži přesvědčili, jaké ta růžička má trny a že za to umí setsakra zatahat.

Zkrátka ta holka to dvakrát natřela úplně všem ! Nebýt nešťastného zašlápnutí v posledním kole, bylo by její vítězství zcela absolutní, ale traťák se šachovnicí to vyřešil a Slávka Brandu, který využil jejího zaváhání, preventivně v cíli neodmávnul.  Ale my se nehádáme ani nepomlouváme, bereme to s humorem. Ale při pohledu na Janičku, která řádí na tátovo motorce jak čert se divákům u tratě tajil dech. Nebýt toho, že sama pullitra prostě nenatočí, asi by nadělala starosti i jezdcům při mezinárodních závodech. Nechcete někdo poprosit pana Kreutze, aby jí tam přimaloval startér ?

Ve Twinshockách se nám rozmohla Maico a Suzuki mánie - což je super. Klan Hazdrů se jal tuto třídu vzít tak nějak za svou. A tak nebýt malého technického zaváhání motocyklu Zděnka juniora, mohli na nejvyšších stupních stát oba. Ano, skutečně. Náš komentátor, náš bavič, diplomat a styčný důstojník pro styk s veřejností a zahraničím - Zděnda Hazdra senior si vyhupnul na první místo ve Twinshocku nad 50 let. A dlužno říci, že mu to ten den opravdu šlo. No a smíšené evo a superevo ? Tak to byla bitva, dámy a pánové ! Naštěstí né prusko-rakouská, jako před stodvaapadesáti léty, ale motokrosová. Ondra Švaral, hegemon z Ostrova se musel sklonit před pullitrovou Kawasaki Martina Chlupáče a dvěpade Hondou Romana Potenského.

Ale závodilo se jak při mistrovství světa. Úžasná show. Smloařem byl nadějný, talentovaný a sympatický Radek Plavecký, který polovinu odpoledne strávil obutý do modrého kýblu s ledovou vodou a zaháněl tím revma. No a najednou je po Trutnově. V okolí nastal opět klid a ticho, jen z dáli houkal projíždějící motoráček. Sbalili jsme svoje saky a paky, prase se snědlo, doma se zbavíme nánosů železité půdy a už teď se začínám těšit na Dobřany.  Snad jen bych chtěl ty, kteří dočtou až sem požádat, zda by nestálo za úvahu vyčkat konce a ceremoniálu po závodu. Patří to k závodění, zatleskat těm, co byli ten den nejlepší. Prosím Vás o to. A těm co sem nedočtou, tak to vzkažte. Dík

No a taky samozřejmě moc díky za návštěvu pau a paní Halmovým a Jirečkovým... 

http://www.foto-jirecek.cz/uvod/2018/gal-classic-motocross-trutnov-26-5-2018